22/10/2018
W meczu 12. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha pokonała LZS Stare Oborzyska 3:1. Wszystkie bramki DWL zdobył w pierwszej połowie spotkania. Kibole dzięki wygranej zachowali pozycję wicelidera.

O wyniku ostatniego pojedynku dwunastej serii zadecydowała pierwsza część spotkania, a dokładniej osiem minut. W 16. minucie po faulu bramkarza gości na Sławomirze Makowskim sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Maciej Łaszyński, który wyprowadził Kiboli na prowadzenie. Na 2:0 dwie minuty później podwyższył Tomasz Smura wykorzystując prostopadłe zagranie Michała Niedźwiedzkiego. Ten sam zawodnik do asysty dołożył bramkę w 24. minucie. Dośrodkowanie Macieja Smuniewskiego z lewej strony zakończył efektownym uderzeniem. Wydawało się, że Wiara Lecha rozgromi ostatni zespół ligowej tabeli. Do przerwy Kibole wystrzelali się i nie potrafili zamienić kilku okazji na czwartego gola. Po zmianie stron oglądaliśmy inny mecz. Lechici cofnęli się na własną połowę i pozwolili prowadzić grę gościom, a sami skupili się na grze z kontry. LZS w drugiej stronie zagrał bardzo dobre zawody. Goście ze Starych Oborzysk nie mieli nic do stracenia i zaatakowali cofniętych gospodarzy. Mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale Michała Pecolda zdołali pokonać dopiero w ostatniej minucie spotkania. Wiara Lecha w drugiej odsłonie zagrała słabo, ale zdołała dowieźć korzystny wynik do końca. LZS pokazał za to, że nie zasługuje na ostatnie miejsce w tabeli. Zmiana trenera, która została dokonana kilka dni przed meczem, prawdopodobnie podziała motywująco na zawodników gości i w końcówce rundy jesiennej sprawią jeszcze niespodziankę.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra w Piaskach z miejscową Koroną. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 28 października o godzinie 14:00.

Wiara Lecha – LZS Stare Oborzyska 3:1 (3:0)

bramki: 16’ Maciej Łaszyński, 18’ Tomasz Smura, 24’ Michał Niedźwiedzki – 90’

DWL: Michał Pecold - Filip Bin, Maciej Skrzypczak, Maciej Łaszyński, Artur Adamski (80. Mateusz Bednarek) - Sławomir Makowski (76. Jakub Drzewiecki), Jakub Pawlaczyk (64. Dominik Bednarek), Tomasz Smura, Jan Makowski, Maciej Smuniewski - Michał Niedźwiedzki (84. Patryk Antończak)

Widzów: ok. 100