Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
04/09/2018
W zaległym meczu 5. kolejki Wiara Lecha zmierzy się w Stęszewie z miejscowym Lipnem. Początek meczu został zaplanowany na 17:30.

Po czterech kolejkach Ligi Międzyokręgowej oba zespoły zajmują miejsca w dolnej ósemce. Wiara Lecha jest dziewiąta z sześcioma punktami, Lipno jedenaste z oczkiem straty. Kibole w ostatnim meczu u siebie wysoko pokonali Pogoń Śmigiel, klub ze Stęszewa podzielił się punktami na własnym boisku z GKS Dopiewo. Środowe starcie dla Lipna będzie już czwartym domowym spotkaniem. W poprzednich trzech odnieśli jedną wygraną i dwa remisy. Zwycięstwo przyszło na inaugurację, następnie w trzech kolejnych pojedynkach stęszewianie nie potrafili zdobyć kompletu punktów. Wiara Lecha na wyjeździe w tym roku gra bardzo słabo. DWL wygrał zaledwie raz, w Kostrzynie. W pozostałych spotkaniach Lechici dwa razy zremisowali i ponieśli cztery porażki.

 

W zeszłym sezonie Lipno Stęszew zajęło szóste miejsce w Klasie Okręgowej. Była to ostatnia lokata, która promowała środowego rywala Wiary Lecha do Ligi Międzyokręgowej. W barwach klubu ze Stęszewa występuje były zawodnik Kolejorza – Maciej Scherfchen, który z Lechem wywalczył Puchar i Superpuchar Polski w sezonie 2003/2004.  „Szeryf” grał także w reprezentacji Polski, w której wystąpił dwa razy.

 

Środowe starcie Lipna z Wiarą Lecha będzie trzecim pojedynkiem w historii. Poprzednie dwa odbyły się w sezonie 2015/2016, czyli pierwszym DWL w okręgówce. W Stęszewie Kibole wygrali 3:1, a w rewanżu rozgromili rywala 11:0. Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą w meczu sparingowym, który odbył się w lutym bieżącego roku. Lipno wygrało wówczas na Śródce 4:2.

 

Historia pojedynków z Lipnem Stęszew

 

30.08.2015 – Lipno Stęszew – Wiara Lecha 1:3 (Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Wojciech Kuznowicz)

02.04.2016 – Wiara Lecha – Lipno Stęszew 11:0 (Piotr Makowski 4, Tomasz Smura 4, Jakub Pawlaczyk 2, Jan Makowski)

 

Bilans meczów: 2 mecze, 2 zwycięstwa, bramki: 14:1