16/09/2018
Wiara Lecha przegrała w meczu 7. kolejki Ligi Międzyokręgowej z PKS Racot 1:2. Jedynego gola dla Lechitów w doliczonym czasie gry zdobył Michał Niedźwiedzki.

Pojedynek w Racocie zupełnie nie wyszedł Wiarze Lecha. PKS był drużyną zdecydowanie lepszą, która bardzo szybko przejęła inicjatywę. Gospodarze wygrywali więcej pojedynków główkowych i górowali nad Kibolami w środkowej strefie boiska dzięki czemu byli groźniejsi w ataku. Wiara Lecha stworzyła dwie groźne sytuacje, ale dopiero w doliczonym czasie gry.

Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. Na gole licznie zgromadzona publika musiała czekać do drugiej połowy. Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 65. minucie po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym. Trzy minuty później było już 2:0 dla PKS-u. Defensorzy gospodarzy zablokowali uderzenie Dominika Bednarka i wyprowadzili zabójczą kontrę, która po chwili zakończyła się w siatce bramki strzeżonej przez Michała Pecolda. Po drugim trafieniu PKS cofnął się i oczekiwał na Wiarę Lecha na swojej połowie. Kibolom dopiero w 91. minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową. Po efektownym strzale z woleja gola zdobył Michał Niedźwiedzki. Chwilę później powinno być 2:2, niestety strzał Kacpra Szulca z 16. metrów znakomicie obronił bramkarz PKS. Z rzutu rożnego nic nie wynikło i po kilku sekundach arbiter zakończył mecz.

W następnym meczu Wiara Lecha podejmie u siebie Orlę Jutrosin. Pojedynek w ramach 8. kolejki odbędzie się w niedzielę 23 września o godzinie 14:00.

PKS Racot – Wiara Lecha 2:1 (0:0)

bramki: 65’ Patryk Łakomy 68’ Maciej Czarnecki – 91’ Michał Niedźwiedzki

żółte kartki: Patryk Łakomy, Adam Ruminiecki - Tomasz Smura, Maciej Skrzypczak, Michał Niedźwiedzki

DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski, Maciej Łaszyński, Maciej Skrzypczak, Artur Adamski - Dawid Kaczmarek, Jakub Pawlaczyk (46. Michał Niedźwiedzki), Dominik Bednarek (71. Kacper Szulc), Jan Makowski, Mateusz Bednarek (71. Filip Bin) - Tomasz Smura

widzów: ok. 250 (ok 60 Kiboli Lecha)