01/09/2017
W meczu 3. Kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha przegrała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 2:3. Bramki dla DWL zdobywali Tomasz Smura i Artur Adamski.

Pojedynek miał dwie odmienne połowy. W pierwszej lepsza była Wiara Lecha, która na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. Już w 6. minucie kapitalne zagranie Artura Adamskiego wykorzystał Tomasz Smura. Prowadzenie nie uśpiło Lechitów, którzy byli lepiej dysponowani niż gospodarze. Kłos szukał szczęścia w kontratakach i graniu długich piłek za plecy obrońców. Jeden z takich ataków zakończył się podyktowaniem rzutu karnego dla gospodarzy. Napastnik Kłosa nie pomylił się z jedenastu metrów i pewnie pokonał Daniela Guszczyńskiego. Była to 34. minuta. Kibole dobrze zareagowali. 120 sekund przed końcem pierwszej części po rzucie rożnym Smury piłka trafiła do Adamskiego, który nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w siatce. Bramka do szatni miała podziałać motywująco na Wiarę Lecha. Było odwrotnie.

Lechici nie potrafili wyciągnąć wniosków z poprzedniej wizyty w Zaniemyślu i popełnili po raz kolejny ten sam błąd. Zawodnicy Kłosa zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce, grali szybciej, a ich akcje z każdą minutą były coraz groźniejsze. Kibole nie ustrzegli się błędów. Po źle wyrzuconym aucie futbolówka znalazła się w posiadaniu gospodarzy, którzy wykorzystali zamieszanie w szeregach DWL. Napastnik Kłosa zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów i po silnym uderzeniu pokonał Guszczyńskiego. Wiara Lecha miała problem z konstruowaniem akcji i nie potrafiła poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Swoją szansę wykorzystali gospodarze, którzy w 83. minucie po strzale z rzutu wolnego zdobyli zwycięskiego gola. Kibole do końca spotkania, choć dłużej utrzymywali się przy piłce, nie zmusili bramkarza Kłosa do interwencji i zasłużenie przegrali.

Kolejny mecz Wiara Lecha rozegra w sobotę 9 września o godzinie 18:00 z Concordią Murowana Goślina. Spotkanie 4. kolejki odbędzie się na stadionie przy ul. Gdańskiej.

Przed pojedynkiem z Kłosem Zaniemyśl minutą ciszy została uczczona pamięć ofiar II Wojny Światowej, która wybuchła dokładnie 78 lat temu.

KŁOS ZANIEMYŚL - WIARA LECHA 3:2 (1:2)

Bramki:  34’ 63’ 83’ – 6’ Tomasz Smura, 43’ Artur Adamski

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Maciej Łaszyński, Artur Adamski, Krzysztof Szenfeld - Jan Makowski, Dominik Bednarek (65. Sebastian Smelkowski), Tomasz Smura - Sławomir Makowski (84. Michał Dąbrowski), Kacper Szulc (61. Jakub Drzewiecki), Michał Niedźwiedzki (72. Piotr Makowski)

Widzów: ok 40 (15 Kiboli Lecha)