Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
05/11/2017
W 12. kolejce Klasy Okręgowej Wiara Lecha uległa na wyjeździe Zjednoczonym Trzemeszno 0:2. Lider tabeli powiększył przewagę nad Kibolami do jedenastu punktów.

W dzień meczu Lecha w Zabrzu Wiara Lecha udała się do Trzemeszna na mecz 12. kolejki poznańskiej okręgówki. Dzięki uprzejmości gospodarzy tego spotkania mecz został przesunięty na wcześniejszą godzinę niż wcześniej planowano. Pojedynek na szczycie ligowej tabeli rozpoczął się w samo południe, dzięki czemu spora grupa osób z DWL mogła zdążyć na stadion Górnika bez opóźnienia. 

 

Wróćmy do meczu. Ten od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy udowodnili, że zasługują na obecnie zajmowaną pozycję. Zjednoczeni górowali nad Wiarą Lecha pod względem fizycznym i taktycznym, ale mieli problemy z oddawaniem celnych strzałów na bramkę strzeżona przez Michała Pecolda. Gospodarze wynik otworzyli dopiero w 40. minut, gdy z strzałem z rzutu wolnego golkipera DWL zaskoczył Adam Niedzielski. Napastnik Zjednoczonych zacentrował w pole karne, gdzie piłka odbiła się przed Pecoldem i zatrzepotała w bramce. Po zmianie stron Wiara Lecha śmielej zaatakowała. Udało się stworzyć stuprocentową sytuację do strzelenia gola, ale Patryk Olaszczyk mając przed sobą bramkarza przestrzelił nad bramką. Ta niewykorzystana okazja zemściła się kwadrans przed zakończeniem spotkania. Po rzucie rożnym piłkę do siatki ponownie skierował Niedzielski. Wiara Lecha do końca próbowała zdobyć bramkę kontaktową, ale strzały Jana Makowskiego i Michała Niedźwiedzkiego zatrzymywały się na słupku bramki i rękawicach bramkarza Zjenodocznych. 

 

Mecz w Trzemeszenie był wyjątkowy dla Patryka Olaszczyka, który po raz setny założył koszulkę z kolejowym herbem na piersi. Zgodnie z obwiązującą w DWL tradycją defensor Wiary Lecha wyprowadził zespół na mecz w roli kapitana. 

 

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Wiara Lecha podejmie u siebie Wartę Śrem. Mecz odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 17:30

 

ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO - WIARA LECHA 2:0 (1:0)
bramki: 40' 75' Adam Niedzielski
żółte kartki: Wojciech Durski - Jan Makowski, Artur Adamski, Michał Niedźwiedzki
DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski (83. Jakub Pawlaczyk), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński - Jan Makowski, Dominik Bednarek (64. Piotr Makowski), Tomasz Smura - Dawid Kaczmarek (46. Kapcer Szulc), Mateusz Bednarek, Sławomir Makowski (72. Michał Niedźwiedzki)
Widzów: ok. 300 (10 Kiboli Lecha)

 

Fot. Damian Garbatowski