Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
05/06/2018
Wiara Lecha w najbliższą środę na stadionie przy ulicy Gdańskiej zmierzy się z Piastem Kobylnica. Początek zaległego meczu 18. kolejki został zaplanowany na godzinę 19:30.

Kompromitacja. Tak w skrócie można napisać o ostatnich wyczynach Wiary Lecha, która po wygranej w Kostrzynie miała już do końca punktować i walczyć o wicemistrzostwo. Dwa kolejne mecze mocno zweryfikowały plany Kiboli, którzy w następnych spotkaniach muszą się skupić na utrzymaniu piątej lokaty, obecnie ostatniej gwarantującej grę w Lidze Międzyokręgowej. Pierwszym z tych meczów będzie starcie z Piastem Kobylnica, który potrzebuje zwycięstwa. Goście środowego spotkania zajmują obecnie ósme miejsce, a w ostatnich czterech meczach odnieśli jedno zwycięstwo ze słabym Kłosem Zaniemyśl. Wiara Lecha ma pięć punktów przewagi nad Piastem, ale przy ostatnich wynikach musi mieć się na baczności. Porażkę 0:2 z TPS można było jeszcze zrozumieć, ale przegraną 0:7 z Vitcovią już nie.

 

Historia gier przeciwko klubowi z Kobylnicy przemawia za Wiarą Lecha. W pięciu meczach Kibole odnieśli dwie wygrane, a trzy razy podzielili się punktami z rywalami. Piast dwa razy wizytował obiekt przy ulicy Gdańskiej. Za pierwszym razem przegrał, za drugim wywiózł punkt. Jesienią Wiara Lecha pokonała Kobylniczan 7:1.

 

Kibole w końcówce sezonu borykają się ze sporymi problemami kadrowymi. Nie inaczej będzie podczas środowej potyczki. Trener Jarosław Wróblewski nie będzie mógł skorzystać z Macieja Smuniewskiego, Stanisława Makowskiego, Jana Makowskiego, Kacpra Szulca i Mateusz Bednarka. Problemy zdrowotne zgłaszał Maciej Łaszyński, a już od dłuższego czasu z urazem kolana zmaga się Piotr Makowski. Do gry wracają jednak Tomasz Smura, Patryk Olaszczyk, Artur Adamski i Michał Niedźwiedzki.

 

Bilans meczów z Piastem Kobylnica

 

2015/2016

 

1:1 (Mariusz Górczak) (w)

2:0 (Piotr Makowski 2) (d)

 

2016/2017

 

2:2 (Tomasz Smura, Sebastian Smelkowski) (d)

1:1 (Maciej Łaszyński) (w)

 

2017/2018

 

7:1 (Maciej Smuniewski 2, Piotr Makowski 2, Jan Makowski, Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura) (w)

 

Bilans meczów: 5 meczów, 2 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek, bramki: 13:5